Rekrutacja Logopedia Opieka pedagogiczno - psychologiczna Nauczanie indywidualne Przysposobienie do pracy Terapia pedagogiczna Gimnastyka korekcyjna Sport

Oferta Zespołu

Terapia pedagogiczna

W naszej szkole ważną rolę pełni blok zajęć zwanych terapią pedagogiczną, która skierowana jest na rozpoznanie przyczyn i usuwanie następstw niepowodzeń w nauce, a także zaburzeń zachowania i osobowości. Szczególne znaczenie przywiązuje się do działalności korekcyjno – kompensacyjnej ukierunkowanej na korygowanie i wspieranie zaburzeń psychoruchowego rozwoju dziecka. W zależności od potrzeb zajęcia odbywają się w małych grupach lub indywidualnie. W pracy terapeutycznej przyświeca nam myśl Janusza Korczaka „… mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi…”, a także stara medyczna zasada „ Primus non noce re” to znaczy nie szkodzić, nie ośmieszać, nie dyskwalifikować, nie przyczyniać się do powstawania nowych zaburzeń.