Historia O Nas Rada Rodziców Szkoły Rada Pedagogiczna Szkoły Baza Szkoły Dzwonki Wychowawcy Dni wolne od zajęć dydaktycznych Godziny dostępności nauczycieli

Jak powstała nasza szkoła

W 1969 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Długiej powstały klasy specjalne dla uczniów ze specyficznymi problemami w uczeniu się.

W związku ze wzrastającą liczbą dzieci objętych specjalnym programem nauczania od 1 września 1970 roku została powołana Szkoła Podstawowa Specjalna.

Wraz z przybywaniem uczniów zwiększała się liczba nauczycieli, personelu obsługowego i izb lekcyjnych. W ciągu pierwszych lat funkcjonowało już kilka oddziałów klasowych. Placówka zlokalizowana była w wielu szkołach na terenie miasta, dopiero od 1991 roku ma stałą siedzibę.

Kroniki szkolne są skarbnicą informacji o wycieczkach krajoznawczych, uroczystościach, olimpiadach i zawodach sportowych, konkursach, wystawach zarówno na szczeblach lokalnych, powiatowych, wojewódzkich jak i ogólnopolskich gdzie swój ślad pozostawili nasi uczniowie, odnosząc sukcesy.