Rekrutacja Logopedia Opieka pedagogiczno - psychologiczna Nauczanie indywidualne Przysposobienie do pracy Terapia pedagogiczna Gimnastyka korekcyjna Sport

Oferta Zespołu

Przysposobienie do pracy

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy doskonalą posiadane już umiejętności oraz nabywają nowe podczas zajęć w różnych pracowniach. Rozwój manualny, ale także kształtowanie wyobraźni przestrzennej i estetyki odbywa się podczas zajęć w pracowni technicznej i dekoratorskiej. Uczniowie wytwarzają  przedmioty trwałe, pamiątkarskie i inne, ale także uczą się naprawiania np.: rowerów, książek, odzieży itp. W ramach pracowni techniczno – biurowej młodzież wykonuje proste prace biurowe kształtujące precyzję w działaniu , segregowaniu dokumentów, obsługiwanie podstawowych urządzeń. Podczas zajęć w pracowni ogrodniczej uczniowie nabywają wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat hodowli roślin ozdobnych i użytkowych. Nowe technologie i bogactwo niesionych przez nie możliwości młodzież poznaje w trakcie zajęć w pracowni komputerowej. Praktyki w pracowniach: cukierniczej, gastronomicznej i gospodarstwa domowego dają uczniom możliwość kształtowania umiejętności związanych z gotowaniem, wypiekiem ciast, porządkowaniem, planowaniem, estetyką nakrywania do stołu, dokonywaniem zakupów i wieloma innymi czynnościami. Wszystkie zajęcia w pracowniach mają na celu maksymalny rozwój uczniów w różnych dziedzinach, co ułatwia im na przyszłość podjęcie pracy zarobkowej.