Rekrutacja Logopedia Opieka pedagogiczno - psychologiczna Nauczanie indywidualne Przysposobienie do pracy Terapia pedagogiczna Gimnastyka korekcyjna Sport

Oferta Zespołu

Nauczanie indywidualne

Szkoła umożliwia uczniom realizacje obowiązku szkolnego w formie nauczania indywidualnego prowadzonego w domu ucznia. Nauczanie indywidualne jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży, którzy ze względu na zły stan zdrowia, różne dysfunkcje, poważne choroby, urazy powypadkowe nie mogą uczęszczać na zajęcia do szkoły. Decyzję o potrzebie nauczania indywidualnego, na prośbę rodzica, wydaje zespół orzekający działający w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej za wiedzą organu prowadzącego szkołę, czyli Starostwa Powiatowego. W zależności od etapu nauczania na którym znajduje się uczeń, tygodniowy przydział godzin nauczania wynosi od 4 do 12 godzin. W bieżącym roku szkolnym z nauczania indywidualnego korzysta 14 uczniów. Są to uczniowie niepełnosprawni intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz głębokim. Zajęcia dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim noszą nazwę zajęć wychowawczo – rewalidacyjnych. Nauczyciele prowadzący nauczanie indywidualne mają przygotowanie specjalistyczne z zakresu oligofrenopedagogiki i pracują z uczniami według indywidualnych programów nauczania dostosowanych do możliwości i potrzeb konkretnego ucznia. Stosują różnorodne metody np.: ruch rozwijający Weroniki Sherborne, metodę Knillów, muzykoterapię, biblioterapię i terenoterapię. Uczniowie, których stan zdrowia na to pozwala uczestniczą w ważnych uroczystościach klasowych i szkolnych.