Uczniowie z klasy 4-5b, 7a, 8b i 3pb udali się pociągiem na wycieczkę do Warszawy. Odbyli spacer po Warszawskich Łazienkach oraz zwiedzili znajdujące się tam obiekty: Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów, Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim i Królewską Galerią Rzeźby, Pałac Myślewicki oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Spacerując po parku w towarzystwie pawi i wiewiórek uczniowie zobaczyli także inne obiekty wśród których należy wyróżnić: Amfiteatr, Pomnik Chopina, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Mimo zmęczenia uczniowie wrócili do szkoły w doskonałych nastrojach.
Samorząd Szkolny będzie zbierał grosze w każdy poniedziałek do końca lutego.
26 listopada klasa 2,3a była na wycieczce w Minicity. Dzieci wybrały zawody: strażaka, lekarza, projektanta i policjanta- dzięki pracy zarobili 50 miniasów, które mogli wydać w lokalnym sklepiku.
Pan Sławomir Michałowski przyjechał do naszej szkoły z ogromną dostawą środków czystości. Serdecznie dziękujemy firmie Reckitt Benckiser za okazane wsparcie i pomoc.
21 listopada uczniowie wybrali się na Cmentarz Wawrzyszewski oraz na Cmentarz Powązkowski, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie wieloletniego nauczyciela Zespołu Placówek Edukacyjnych - Piotra Pawłowskiego oraz na grobie patronki naszej szkoły - Marii Grzegorzewskiej.
Następnie uczniowie udali się do Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Historii Polski. Na miejscu mieli możliwość zobaczyć najcenniejsze zabytki reprezentujące militaria z przekroju tysiąclecia polskiej wojskowości, a także obejrzeć wystawę „1025. Narodziny Królestwa” przedstawiającą historię naszego państwa.
21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie Samorządu Szkolnego oraz członkowie Wolontariatu przygotowali akcję „Weź ze sobą dobre słowo ”. Na twarzach obdarowanych miłym słowem za każdym razem pojawiał się promienny uśmiech.
Pamiętajmy, że życzliwość czyni świat lepszym.
Warto być dobrym każdego dnia!
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku to fascynujące miejsce, do którego udaliśmy się na wycieczkę. Był film, teleskop, zegar słoneczny. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i nowych doświadczeń.
19 listopada miał miejsce finał kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”. Uczniowie przez ostatnie tygodnie uczyli się, czym jest przemoc, jak na nią reagować i gdzie szukać pomocy. Podsumowaniem akcji był konkurs plastyczny.
Podczas dzisiejszego apelu koordynatorki kampanii w naszej szkole przypomniały najważniejsze zagadnienia związane z tematem przemocy oraz wręczyły nagrody laureatom konkursu.
W tym dniu wszyscy zaświećmy na czerwono i pokażmy, że dzieciństwo bez przemocy daje dzieciom wielką siłę w dorosłym życiu!
W piątek 15 listopada w naszej szkole po raz pierwszy odbył się kiermasz ciast organizowany przez Samorząd Uczniowski. Od samego rana na specjalnie przygotowanym stoisku dla łasuchów, sprzedawane były słodkości, które przygotowali nasi uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele. Czego tam nie było??? Ciasta, ciasteczka, babeczki, słodkie bułeczki inne smakołyki. Przygotowane arcydzieła już od pierwszej przerwy cieszyły się zainteresowaniem szkolnej społeczności. Mamy nadzieję, że każdy załapał się na coś słodkiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie smakołyków: pani Anecie Wiecińskiej, Oli Wicińskiej, pani Urszuli Harasimiuk, pani Monice Osińskiej, pani Dominice Kubińskiej, pani Justynie Ocipce, pani Marcie Agafonow.
14 listopada uczniowie kl. 7,8 Ta oraz 3 pb pod opieką p. Ani i p. Danusi wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy. Poza zwiedzaniem Muzeum Puszczy Kampinoskiej nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrodniczej, która okazała się dla nich cennym doświadczeniem.
Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych prosi o składanie ofert. Szczegóły poniżej.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w cyklicznej akcji MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM.
Przygotowaliśmy prace plastyczne z wyrazami wsparcia dla żołnierzy Sił Zbrojnych RP pełniących służbę na naszej wschodniej granicy.
Wykonane prace plastyczne są wyrazem naszej pamięci, wsparcia oraz podziękowania za służbę.
DZIĘKUJEMY
Koordynatorzy akcji:
Wolontariat
Urszula Harasimiuk
Martyna Czyżewska
W piątek 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych, którzy brali udział w walce o wolność naszego kraju. Uczniowie wierszem, tańcem i piosenką upamiętnili niezwykle ważny okres w historii naszego kraju.
Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zaangażowali się w zbiórkę darów na rzecz Fundacji Gdy liczy się czas. Dziś wspólnie udaliśmy się na pocztę, by wysłać zebrane na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi artykuły.
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
Koordynatorzy Wolontariatu
We wtorek, 5 listopada, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Był to czas pełen zadumy i wspomnie.
29 października klasa 2,3a była na wycieczce w fabryce czekolady Wedel. Uczniowie mieli okazję poznać historię fabryki, zaprojektować opakowania, zobaczyć miasto czekoladowe, a nawet poznać drogę jaką musi pokonać ziarno kakaowca zanim stanie się czekoladą.
Wszędzie unosił się zapach czekolady, a na każdym kroku czekały na nas pyszne degustacje.
Na koniec zwiedzania każdy dostał słodki upominek.
Na zakończenie czekoladowej przygody dzieci same zrobiły zakupy w pobliskiej kawiarni.
25 października uczniowie uczestniczyli w drugim spotkaniu w ramach kampanii „ Dzieciństwo bez przemocy”. Hasło przewodnie dzisiejszego spotkania to „TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - 116 111”.
21 października uczniowie wybrali się na wycieczkę do Pałacu Rzeczypospolitej, aby obejrzeć wystawę Biblioteki Narodowej i wziąć udział w niezwykle ciekawej lekcji. Na miejscu mieli możliwość podziwiać najcenniejsze zabytki polskiego i światowego piśmiennictwa. Oglądali między innymi średniowieczne rękopisy opisujące początki państwa polskiego oraz sprawdzili, jaki charakter pisma mieli polscy poeci, pisarze i kompozytorzy, np. Fryderyk Chopin, Jan Kochanowski, Adam Mickiewicz.