Dnia 11.10.2024r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli: Kierownik Wydziału Obsługi Szkół i Edukacji Pani Urszula Dalecka, Pan płk Zbigniew Paszkiewicz z 3 RPW w Radomiu, przedstawiciele Związku Oficerów RP Pan ppłk Janusz Zajączkowski, Pani Wiesława Kaczmarczyk i Pani Teresa Stroińska-Macińska oraz Radni Powiatowi: Pan Paweł Calak, Pani Mirosława Ozdarska i Pani Monika Bratkowska.
Uczniowie pod kierunkiem pań: Renaty, Anny i Małgorzaty przygotowali przedstawienie. Podkreślili w nim swoją wdzięczność za codzienny trud. Wiele miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi.
W imieniu Pani Starosty Magdaleny Biernackiej nagrody wręczyła Pani Kierownik Wydziału Obsługi Szkół i Edukacji. Nagrodę Starosty otrzymała Pani Dyrektor mgr Justyna Paszkiewicz i Pani mgr Justyna Ocipka.
W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs "Poznaj nauczyciela swego po fotografii jego". Na koniec uczniowie wręczyli gościom, nauczycielom i pracownikom obsługi własnoręcznie wykonane upominki. Pani Dyrektor mgr Justyna Paszkiewicz podziękowała pracownikom za pracę i zaangażowanie.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody też otrzymali pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni. Serdeczne gratulacje!
Uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję zajrzeć za kulisy radiostacji - Radia Agora.
Uczniowie byli zachwyceni możliwością zobaczenia, na czym polega praca w radiu. Dowiedzieliśmy się, jak powstają audycje, a nawet mieliśmy okazję spróbować swoich sił przed mikrofonem .
Dziękujemy Pani Oldze Kowalskiej za pomoc w zorganizowaniu wycieczki oraz Radiu Agora za miłe przyjęcie oraz fantastyczną lekcję radiową.
8 października swój start ma ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy, która będzie trwać w okresie 8.10-19.11. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Koncentruje się na uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci. My w swoich działaniach chcemy uświadamamiać dzieci, jakie mają prawa, rozmawiać o tym, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, a także, gdzie mogą zwrócić się o pomoc. O swoich działaniach będziemy informować przez komunikatory szkolne. Zapraszamy do współpracy! #dziecinstwobezprzemocy
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Piżamy. W ramach solidarności i wsparcia dzieci, które swoją codzienność spędzają na oddziałach onkologicznych uczniowie i pracownicy szkoły spedzili ten dzień ubrani w piżamy i szlafroki. Zachęcamy też do wsparcia zbiórki naszego Szkolnego Koła Wolontariatu na rzecz małych pacjentów.
Chcąc kontynuować współpracę z Fundacją Gdy liczy się Czas, Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do przyłączenia się do zbiórki dla dzieci ze szpitali onkologicznych. Wiemy, że z Państwa pomocą uda nam się wspomóc te dzieci, które zamiast spędzać dzieciństwo w szkole, czy przedszkolu toczą najcięższą walkę- walkę o swoje życie.
Z góry dziękujemy za okazane wsparcie!
Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu
W ramach integracji członkowie Samorządu Szkolnego wybrali się na wycieczkę do kina. Celem naszego wyjazdu było przede wszystkim spędzenie miłego czasu we własnym gronie i integracja oraz opracowanie najlepszych sposobów i strategii realizacji tegorocznego planu pracy.
3 października udaliśmy się do Kasyna Oficerskiego i obejrzeliśmy film „Niepewność. Zakochany Mickiewicz”.
Uczniowie ze szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Uli i pani Martyny zawieźli zebrane przez szkolną społeczność żołędzie i orzechy dla zwierząt z warszawskiego zoo. Dodatkowo wolontariusze mieli szansę pospacerować po ogrodzie zoologicznym. Dziękujemy serdecznie za przyłączenie się do akcji.
W poniedziałek 23 września świętowaliśmy pierwszy dzień jesieni. Wspólnie wykonaliśmy jesienne plakaty, sadziliśmy wrzosy, braliśmy udział w zabawach sensorycznych i tanecznych. Na zakończenie spotkania zjedliśmy pyszne ziemniaki z parnika.
Dziękujemy radnym powiatu nowodworskiego: pani Monice Bratkowskiej, pani Mirosławie Ozdarskiej oraz panu Pawłowi Calakowi za wspólne spędzenie czasu oraz miłe niespodzianki.
Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z koodrynatorkami i panią Wicedyrektor Barbarą Topolewską zawieźli zebrane dla powodzian dary do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, by mogły trafić do tych najbardziej potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!
Samorządność w szkole to ważny element edukacyjny. Uczniowie chcą mieć wpływ na to, jak wygląda szkoła - ich środowisko.
Zgodnie z zapowiedzią w piątek 20 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Największym zaufaniem obdarzeni zostali:
Amelia Maćkiewicz
Zuzanna Olbryś
Jonasz Kalinowski
Gratulujemy serdecznie!
Życzymy sukcesów w roku szkolnym 2024/2025!
18 września odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu spotkań prowadzonych w ramach innowacji „Papierowy teatr - odkrywaj świat wartości z Kamishibai"
Jak co roku uczniowie i pracownicy szkoły biorą udział w próbnym alarmie przeciwpożarowym oraz próbnej ewakuacji. Czas opuszczenia szkoły i zbiórki w miejscu ewakuacji podczas wrześniowych ćwiczeń wyniósł 1 minutę i 40 sekund.
Nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Uczniowie zaprezentowali utwór Juliusza Słowackiego "Kordian". Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Starosta Magdalena Biernacka, która przeczytała fragment utworu. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek ufundowany przez Panią Starostę. Serdecznie dziękujemy.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA, która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach oraz uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.
Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew, ma niesamowity i uspokajający wpływ na nasze zachowanie.
Zachęcamy do włączenia się do akcji i przytulenia drzewa.